Armutalan Emlak


2014 yaz sezonuna girerken gayrimenkul sektöründe çok ciddi olmayan seviyede hareket başladı. Gonenc Emlak şirketimiz mevsimsel devresel özellik olarak bu hareketliğin yıllardır özü değişmeden süregeldiğini izlemektedir. Marmaris emlak sektörünü değerlendirirken bu yazımızda Armutalan emlak fiyatlari ve bölge özelliklerine göz atalım.
 
Marmaris Merkez'den 6km mesafede bulunan Armutalan da, Camiavlu, Sitele ve Merkez olarak bakılınca farklılıklar görülmektedir. Bu farklılıklar, coğrafi, ekonomi-ticari, imar, yapılaşma açısından gösterdiği değişiklik belirgindir.
 
Siteler : Plaj ile orman arasında kalan, tatilcilerin özellikle rağbet ettiği popüler, turistik tesislerin de yoğun bulunduğu önemli lokasyon olarak göze çarpar. Son yıllarda yabancıların da ilgi gösterdiği yeni inşaa edilen butik siteler, kaliteli konutları öne çıkarmıştır. 2+1 yeni daireler 230-280.000-TL fiyat etiketine sahipdir. 3+1 evlerde ise, 300-380.000-TL seviyeleri görülür. İkinci el, eski binalarda; 2+1 ve 3+1 daireler yaş, metraj ve lokasyona göre 130-300.000-TL seviyelerindedir.
 
Camiavlu :  Hala satılık parseller bulunabilmektedir. Eski evler yıkılarak parsel elde edilerek dönüşümün yaşandığı görülmektedir. Daha çok bahçeli ev ve yüzme havuzlu siteler izlenmektedir. Fiyatlar Siteler’e göre daha uygundur. Sahilden uzaklaştıkça gayrimenkul fiyatlarında gerileme çarpıcı olarak fark edilmektedir. Genel olarak İmar %20 oranlarında olduğunu belirtelim.

Armutalan : Merkez'de yapılaşmanın daha yoğun yaşandığı, ancak; bahçeli evlerinde bulunduğu, %30 oranında imar tax katsayı oranının yoğun uygulanmıştır. Bahçeli evler ve iki-üç kat yükseklikte bina uygulaması ile Marmaris’e göreli olarak, yeşilin daha yoğun olduğunu belirtelim. Genel anlamda; dönüşüm, Armutalan emlak sektöründe de yaşanmaktadır. Dönüşümün kaliteyi getirdiğini ve yaşanılan beldenin alt yapı hizmetleri tamamlanmış olduğundan daha cazip, güzel yerleşim alanı oluşturduğu gerçeğini belirtelim. Gün geçtikçe bu gelişmeye bağlı olarak Armutalan emlak satış fiyatlarının kademeli artışı öngörülmektedir.

1994 yından beri Marmaris emlak sektöründe satilik kiralik gayrimenkul danışmanlık hizmeti veren aile şirketiyiz. Gündeme alınmasını istediğiniz konuları, istek ver sorularınızı iletebilirsiniz.
Kemal Gonenc

Konu ile ilgili siteler;  Marmaris Box  |  Gonenc Emlak Blog  |  Marmaris Emlak |


Yorumlar

husnu aga dedi ki…
Marmaris Armutalan emlak piyasası için verilen bilgiler detaylı. Başarılar dileriz.