Marmaris Gonenc EmlakMarmariste Yatırım Amaçlı Evler

Ev almak istemek ve almak oldukça zor ve meşakkatli bir iştir. Bu işi yaparken dikkatli olunması gerekmektedir. Bazı kişiler oturmak için ev almaktadır. Genelde de bütçelerine göre en çok beğendikleri evi alırlar. Bazı kişiler ise yatırım amaçlı ev alırlar. Yatırım amaçlı ev alırken ise dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Evin mevcut konumu dikkat edilecek olan hususların başında gelmektedir. Bu durum hem oturmak için alınan evler hem de yatırım amaçlı alınan evler için gereklidir. Yatırım amaçlı alınan evlerden kira beklentisi de olmaktadır. İnsanlar kendi oturacakları evleri seçerken konumuna en başta önem verir. İster yatırım amaçlı olsun ister oturmak için olsun alınacak evin konumu son derece önem teşkil eden bir meseledir. 

Özellikle merkezi yerde olmasını ve her yere yakın olması en çok aranan özellikler arasındadır. Ev kiralayacak kişiler de aynı düşüncede olmaktadır. Bu sebepten mevcut merkezi yerler ve gelişen semtlerden ev alınması gerekir. Yatırım amaçlı ev alırken gelişen semtlerden ev almak aynı zamanda maddi açıdan da uygun olmaktadır. Bu yüzden yeni gelişmekte olan semtler adeta bir fırsat olarak da görülür.

Proje ve Temelden Ev Almak

Proje aşamasından ev almak maliyet olarak son derece cazip gözükür. Fakat teknik olarak ortada bir ev henüz yoktur. Bu nedenle de ev alırken bu durum son derece iyi düşünülmelidir. Ev alınacak olan firma ise çok detaylı bir şekilde araştırılmalıdır. Şirketin daha önce yaptığı projelere bakılmalı ve ondan sonra karar verilmelidir. Çünkü projeden ev alıp da mağdur olan birçok kişi de bulunmaktadır.
Yatırım amacı ile alınacak olan ev kredi ile alınacaksa en uygun konut kredisi iyice araştırılmalıdır. Konut kredisi faizleri piyasanın durumuna göre azalıp artmaktadır. Bir süre faizler takip edilmelidir ve daha sonra konut kredisi için başvuru yapılmalıdır. Faizlerdeki en ufak oynamalar bile ödenecek tutarı değiştirmektedir. Bu sebepten de iyice araştırılmalıdır.

Yatırım amaçlı alınan evlerde evin konumunun iyice seçilmesi kadar uygun kredinin seçilmesi de gereklidir. Alınacak olan kredinin aylık taksitinin belirlenen bütçeyi aşmaması gerekmektedir. Çünkü kredi 90 gün ödenmediğinde yasal işlemler başlatılmaktadır. Bu sebeple de bu durumun iyice araştırılması ve ona göre en uygun krediye başvurulması gerekmektedir.

Kaynak: Marmaris satılık daire, Marmaris emlak, Marmaris konut,

Yorumlar