Emlak fiyatlari Marmaris piyasasinda yukseldi.

Türkiye Konut Piyasası
Türkiye gayrimenkul sektörü 2015 yılının bu son gününde kırdığı rekorlarla konuşuluyor. Ağustos ayında bu yıl yine, geçen yıl olduğu gibi 1.000.000 adet konut sayısı aşılacak demiştik. Göstergeler bu sonucu işaret ediyordu. Nitekim kasım ayında barajın aşıdığı görüldü. Konutlara olan talebin devam edeceği, 2016 yılında da trendin istikrarlı bir sekilde süreceğini belirtelim.

Türkiye geneli emlak fiyatlarındaki artışın %18.9 olduğu açıklandı. İstanbul en hızlı artışları yaşadı. %25'lik artış, konut satın almak isteyenleri düşündürüyor. Döviz kurundaki hareketlilik, konuta yönelik ciddi açık bulunması, inşaat sektöründeki gelişmeler, alan kazanır sözünü boşa çıkarmıyor.

Marmariste konut fiyatları
Marmaris emlak piyasasında fiyatlarda yükselme çok belirgin olarak görülüyor. 120-140.000-TL aralığındaki evler hızlı işlem gördü. Özellikle kira fiyatlarının artması, 2+1 merkezde dairelerin 800-TL fiyat etiketi taşıması, konut kredisine yönelime ivme kazandırdı. Üzerine biraz daha ilave ederek, kira öder gibi ev satın alarak  kendi evimde yaşarım anlayışını oluşturdu. İnşaat yapılacak parsel artık nerede ise kalmadığı için, maliyeti arttırması nedeniyle ev fiyatları yükseldi. Önceleri geçici balon etkisi gibi görülen artış seviyesi, önümüzdeki yıl da talep hacmindeki genişleme ile yükselecektir. Satılık gayrimenkul fiyatları için www.marmaris-emlak.com sitesinden video görsel desteği ile verilen  ilan bilgilerini izlemeniz önerilir. 

Yorumlar