Marmaris Satilik Arsa | Gonenc Emlak

Mugla Marmaris gayrimenkul sektöründe arsalara ilgi her zaman olmuştur.  Gonenc Emlak şirketi 21 yıl üzerinde süreden beri bu alanda hizmet vermektedir. 1990 'lı yıllarda, Marmaris satılık arsa fiyatları yatırım için çok uygun seçenekler sunmak mümkündü. Düşünün; nüfus 6300 seviyesinde idi. Bugün 100.000 yaz aylarında yerli yabancı konuklarla 300.000 üzerinde nüfusu kucaklama dile getiriliyor. Yerleşim hızı bu ivme ile gelişince artık satılık arsa konusu talebi karşılayamaz oldu. Çok ciddi sıkıntı yaşanıyor.

Coğrafi yapısı nedeniyle büyüme yaşanamıyor artık. Çünkü deniz ve orman sınırlarına dayandığı için yeni parsel üretimi mümkün değil. Herhangi bir şekilde ormanlar imara açılmaz ise (allah korusun) artık büyüme bitti. 

Kalan son parseller satışa çıkarılıyor. Fakat yap-işlet devri artık bitti. Gelişmenin inşaat açısından iki yönü olduğunu söyleyebiliriz. Birincisi çevre mahalleler. Yani eski adıyla köyler.  1/25.000 ölçekli Datça Bozburun Revizyon Planı onayı ardından yasal yapıların inşaatı mümkün. İkincisi ise; Merkezde ve yakın çevredeki mahallelerde eski binaların yıkılarak yerine yenilerinin yapılması yöntemiyle inşaat için parsel kazanmak. Ancak; bunun da pek kolay olduğunu söylemek mümkün değil.

Satılık arsalar hakkında emlak ilanları ve sektör haberleri sitemiz ve sosyal medya platformundan duyurulmaktadır. Marmariste  Bağlı içi mevki, Armutalan, Beldibi, Turunc özellikle villa inşa etmek isteyen ailelere hala şanslı parselleri sunabilmektedir. 

Marmaris satılık arsa fiyatları metraj, lokasyon ve imar konumuna göre belirlenmektedir. Taban oturum katsayısı %20, %25 ile  %30 aralığında verilmektedir. Parselin değerinin belirlenmesinde bu oran oldukça önemlidir. gonencemlak.com sitemizde arsalar bölümünden yayınlanan ilanlar hakkında bilgi alabilirsiniz. İlan fiyatlarını karsılaştırarak emlak piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Danışmak kazandırır.


Yorumlar