Marmaris satılık emlak

Mugla Marmaris emlak sektörü gelişme yönü neresi? Dikkatimizi çeken, talebi karşılayacak arsa parsellerinin artık arz daralmasında negatif gelişme olduğudur. Nitekim; dönüşüm denilebilecek davranı, eski binaların yıkılarak yenilerinin yapılması. Zaman içinde dört kat yasal inşaat izini kazanmış lokasyonlarda, iki katlı eski ev yıkılarak yenilenmektedir. Depreme dayanıklı yeni konutların yapılması aslında desteklenmesi gereken bir edim olarak görünüyor. Ancak; otellerin yıkılarak yerine konutların yapılması, turizm açısından dikkat çekici gelime olara görülebilir.

Yavuz, Sini, Çubuk Otel gibi adını sıralayabileceğimiz oteller yıkılarak konutlara dönüşüyor. 12-15 üniteli apart otellerin yapılması zaten bir hata idi. Kaldı ki; son beş yıldır, bu apartlar büyük otellerin personel konuk evi oldu. İyi lokasyonda bulunanlar ise; apartmana dönüşmeye başladı.  Herşey dahil sisteminin Marmaris Emlak piyasasına pek faydası olduğu düşülmüyor. Çünkü; bu para piyasaya çıkmadan, İlgili olduğu yere transfer oluyor.

Genellikle rant merkezde yoğunlaştığından, dönüşüm daha çok buralarda izleniyor. 2+1 yeni daire fiyatları 300-350.000-TL etiket gösterirken, 3+1 daireler 350.000-TL'den başlayan fiyatlarla alıcı buluyor. Marmaris emlak sektöründe; deniz manzaralı daire fiyatları metraj ve lokasyona göre 550-600.000-TL fiyat seviyelerinden başlamaktadır. Alıcı bulan 1.500.000-TL fiyatla sektöre sunulan deniz manzaralı 5+1 daire profili olduğunu da belirtelim.

Konu ile ilgili yararlı siteler

Yorumlar

Kemal Gonenc dedi ki…
Yeni daire talepleri sahile yakın, Merkezde ve Sarıana çevresinde yoğunlaşmaktadır.