Marmaris Emlak KonutMARMARİSTE SATILIK EV ALMAK 
Birçok ev alma tecrübesi vardır. Sizlere Marmaris Emlak Sektöründen önerilerimizi iletiyoruz.
Konut alırken en önemli konu mülk almak isteyenin istek ve ihtiyaçlarını iyi belirlenmesinde yatmaktadır. İstekler, ihtiyaçlar ve olanaklar üçgenini uygun değer şekilde birleştirmek en faydalı sonucu verecektir. Bu kapsamda bir konu almayı düşündüğünüzde bu üçlüye göre mutlaka yazılı bir liste yapın.
Yaşam stiliniz, aileniz, çocuklarınız ve çocuklarınız yaşı, tercihleriniz, ihtiyaçlarınız, ödeme gücünüz en önemli konulardır. Bunlara göre yaşayacağınız bölgeyi seçmeli ve alternatiflerin arasında isteklerinizi ve maddi olanaklarınızı paralel hale getirecek ve sizi “uygun değer” seviyede mutlu edecek seçenekleri belirlemelisiniz.
Bundan sonra araştırma yapmaya karar verdiğiniz bölge/bölgeler arasında sınırlama yapmalı ve aramaya başlamalısınız. Bizler kişisel tecrübelerimizden gördüğümüz kadarı ile ortalama 3 - 25 ev görmeden doğru bir konut alımının mümkün olmadığını düşünmekteyiz. Şüphesiz bir günde değil zamana yayılarak Marmaris konut piyasası araştırılmalıdır.
Çünkü sektör dışından bakan kişiler ilk 5-10 evde umutsuzluğa kapılır, sonraki 10-20 evde ne aradığı konusunda fikir sahibi olur. 20’den sonra baktığı her evde aslında ev arayan kendi çapında bir “fikir sahibi araştırmacı” durumuna gelmiştir. Ancak, çok sayıda ev bakmanın kafa karışıklığı riski vardır.Bu nedenle konut almaya karar veren kişilere bunun zor bir iş olduğunu, arama süreci içinde kararlı olmaları ama ümitsizliğe kapılmamaları gerektiğini söyleyebiliriz.

Bilgi alt yapısı tamamlandıktan sonra, hizmet satın alarak sorunu çözebilirsiniz. Başarılı, deneyimli, bilgi vizyon sahibi emlak danışmanı konut satın alma sürecini yönetebilir. Ancak; seçimde çok dikkatli olmalısınız. Unutmayalım ki; doğru karar, seçim sonucun istediğiniz gibi olmasını sağlar. Pusulanız doğru bilgi olsun.


Kaynak Siteler: Marmaris emlak ilanları  -  Marmarisbox  

Yorumlar