Mugla Marmaris Ciftlik Koyu


Mugla Marmaristen araçla 45 dakikalık yolculuk sonrası ormanların arasından aşağıdaki koya ulaşıyorsunuz. adı Çiftlik Koyu.
Yolculuk, Marmaristen İçmeler'e ve Turunç'a giderken yol ayrımında Bayır'a ulaşıyorsunuz. Balı, üzümü ve 2000 yaşında anıt ağaç dev çınarı ile meşhur Bayır'da mola veriyoruz. Buradan istikamet doğruca Çiftlik.  Arzu edilirse,  virajlı yolları sevmeyenler için Datça yolu kullanılabilir. Her iki root için yollar açık, asvalt, sorun yok.
Burada Platan Otel, sol tarafında iki katlı satılık konut da bulunan site, sağ tarafı ise sahil boyu lokantalar ardından marinadan oluşuyor. Karşıda ise karaya yakın Gonenc Emlak Şirketi tarafından satılan Çiftlik Adası yer alıyor. Açık denizin düzenli akıntılarından sular berrak. Metrelerce derinlikten dip görünüyor.  Plajda kum, çakıl karışık. Denize uzanan kıyı botunca iskeleler var. Gelen tekneleri davet eden sarı bayrak sallayan  lokanta çalışanları dikkatinizi çekiyor. Denizde trafik sık değil ama sürekli akıyor. Muhtelif özelliklerde pahallı yatlar koyda demirlenmiş, bir o kadarı da hareket halinde.
Lokantalarda günlük balık ve lezzetli yemekler sunuluyor. Yüzme sonrası acıkanlar için, yemek seçimi size kalmış. Soğuk içeceklerle keyif çıkarmaya diyecek yok. İnsanı rahatsız eden gürültülü müzik yok. Herhalde anlaşmışlar. Gazete okuma, haberler izleme, kahve molası, yüzme, güneşlenme, dinlenme döngüsü sürüyor. Ağustos böceklerinin senfonisi sürekli rüzgarla geliyor.  Uyku, şekerleme serbest.
Çiftlik Koyu ardınızda kalırken, kendinize tekrar gelmek için söz veriyorsunuz. Biz Marmaris'e dönüyoruz. Beton kentlere dönüş yolculuğunda olanlar için herhalde emekli olunca güney sahillerinde yaşamak yazlık ev satın almak havali vardır. Daha önce Çiftlik Koyunu görmeyenler bir kez olsun gelmelerini öneriyoruz.

P.S   Marmariste satılık konut için Marmaris-emlak.com sitesi video, resim ve detaylı içerik sunuyor.   

Yorumlar

Adsız dedi ki…
Çiftlik koyunda satılık aarsalar hakkında bilgi için önerilir.
http://www.gonencemlak.com.tr