Marmaris Emlak Konut

2014 yeni turizm sezonu hazırlıkları başladı. Marmaris emlak sektörüne sunulan özellikle yeni konut piyasası beklentileri de başladı. 80.000'i aşan nüfusa sahip Marmaris'in sezonda nüfusunun üç dört mislini aşan seviyelerde kişi konaklama hacmine ulaşacağı tahmin ediliyor. Bu nedenle konut sektöründe yerli, yabancıların oluşturacağı talep genişlemesi düşünülerek, beklenti etiketlendi. Daha çok bu dönemde tatil evleri revaçta olacak.
Yabancıların tercih ettiği, sahile,plaja yakın evler ile butik sitelerde ev almak. Artık pek büyük evler tercih edilmiyor. Tatil amaçlı olduğundan iki oda 80-85m2 daireler daha yüksek satış sansına sahip görünmektedir. Butik sitelerde yabancılar ayni zamanda, yüzme havuzu, güvenlik, teknik servis, araç parkı gibi, müşterek kullanım avantajlarından  yararlanmak istediği için yazlık ev daha yoğun satış işlemi görmektedir.
Orta yaş seviyeleri ve emekli aileler, çevresi orman, plajı mavi bayraklı, etrafında turistik köyler bulunan Marmaris'i yerleşmek, yaz kış burada yaşamak için ideal bulmaktadır. Nitekim; konut kredisi kullanımı olanağı da değerlendirilerek mütevazi evlere talip olmaktadırlar. Artık satılık arsa çok az kaldığı için, konut arzında daralma olmuş, dönüşüm süreci ile sunumlar başlamıştır. Ucu açık olan bu süreç, uzun yıllar, eski binaların yıkılarak yenilenmesi, iki katlı yaşlı binaların yerine, imar planına göre üç, dört katlı binalar yapılarak Marmaris satılık konut sektöründe talepleri karşılamaya çalışacaktır.
Örnek: 20 yılı aşan süredir Marmaris Emlak sektörüne profesyonel danışmanlık hizmeti sürdüren şirketimizin sunduğu ayni zamanda yatırım değeri olan ve kira getirisine sahip dubleks satılık daire. 592 nolu ilan diğer resimleri ve ayrıntılı bilgisi için; satılık ev ilanına ulaşınız.
Ekonomist Kemal Gonenc


Yorumlar