Armutalan Emlak


Marmaris'in önemli beldesi olan Armutalan; Merkez, Cami Avlu, Siteler semtleri ile oldukça popülerdir. Merkez oldukça gelişmiş, yapı yoğunlaşmasının en fazla olduğu yerdir. Özellikle belediyelik olduğu dönem hızlı ilerleme görülmüştür. İmarlı ve inşaat tax %30 ve iki-ya da üç kat izin verilmiştir. Turistik tesislerde ise bu oran Tax%25 'e çekilmiş fakat kat adeti dört olmuştur. Satılık parsel ise çok az kalmış, Marmariste olduğu gibi yakın dönemde eski binaların yıkılarak yenilerinin yapılması ile sağlanan dönüşüm geçerli olacaktır.

Siteler mevkii ise Yeni adliye sarayı ile eski Turban arasında kalan yolun sağ tarafıdır. Yolun sol tarafı Marmaris olduğundan telefon numaraları 412 ve 413 ile başlarken yolun sağ tarafı 417 ile başlamaktadır. Tatilcilerin yoğun olduğu Siteler son yıllarda inşaa edilen butik siteler ile dikkat çekmektedir. Ayrıca birbirini takip eden otellerde restorasyonlar estetik görünümlü tesislerle parıldamaktadır.

Cami Avlu ise; doğa içinde, barlar, oteller,lokantalar gibi turizm-eğlence tesislerinden yoksun olup, tam anlamı ile dinlence beldesidir. Son kalan parsellerde modern binalar villalar yapılmaktadır. İmar ta%20-25 olarak verilen konut bölgesidir. Fiyatlar diğer bölgelere göre oldukça makul seviyelerdedir.

Emsal olarak site içinde, yola cepheli, dolmuş güzergahında bulunan, beş adet balkon, salon, kapalı mutfak, dört yatak odası, üç tarafı açık ve özel bahçesi bulunan, ikiz villa tipinde ev 210.000-TL fiyatla şirketimiz tarafından satışa sunulmuştur.

Önceleri, yani mesleğimizi icra etmeye başladığımız 22 yıl öncesine göre, nüfus artışı ve yapılaşma yaşandı. Kat adedinin 2 hattan fazla verilmesi ve en önemlisi bitişik nizam inşaat rezaleti olmasaydı çok daha güzel beldemiz olurdu. Artık tesellimiz olanı korumak. Marmaris büyük kentlerin gürültülü yaşamından kaçanlara kucak açmayı sürdürüyor.

Kemal Gonenc
Konu ile ilgili linkler: Armutalan satılık emlak
                                     Marmaris Emlak
                                     Gonenc Emlak Blog 
                                     Selimiye Emlak

Yorumlar